Bezpieczne odchudzanie bez wyrzeczeń

Bezpieczne odchudzanie bez wyrzeczeń

Jakże często zastanawiamy się nad tym jak bezpiecznie schudnąć bez głodu, nerwów, rozdrażnienia, bez drakońskich diet i katowania się na siłowniach. Wszystko to wymaga ogromnych wyrzeczeń, a bez nich w pewnym stopniu też można schudnąć, choć umówmy się: pewne ograniczenia w diecie i choćby minimalna dawka ćwiczeń fizycznych są niezbędne. Bezpieczne odchudzanie można jednak przeprowadzić z kosmetykami: tymi stosowanymi w gabinetach kosmetycznych w połączeniu ze specjalnymi zabiegami odchudzającymi bądź po prostu z kosmetykami profesjonalnymi do użytku domowego.mîine

Jakie kosmetyki ułatwią bezpieczne odchudzanie?forskolin kust osta

Na pewno nie “cudowne” preparaty niewiadomego pochodzenia. W większości przypadków kosmetyki: maści, kremy, balsamy bazują na substancjach naturalnych. Dzięki temu możemy mówić o pewnej gwarancji bezpieczeństwa i bezpiecznym odchudzaniu. Ostatnimi czasy bardzo popularne są algi i zabiegi typu Guam – zarówno te profesjonalne, jak i do stosowania w domu, bo w warunkach domowych równie dobrze możemy zrobić sobie odchudzającą maseczkę na pewne partie ciała. Guam warto wykorzystać między innymi w walce z cellulitem.varikosette varis kremi

Bezpieczne odchudzanie z kosmetykami umożliwią nam też wyciągi z grejpfruta, maski i balsamy z miłorzębem, a nawet niektóre olejki eteryczne (do stosowania w trakcie masażu) o właściwościach pobudzających mikrokrążenie. Na co dzień możemy stosować kosmetyki z odrobiną kofeiny bądź wyciągami z leczniczych gatunków herbaty.giá titan gel

Oczywiście w bezpiecznym odchudzaniu liczą się też efekty, toteż do wszelkich zabiegów wyszczuplających musimy podchodzić z dużą dozą cierpliwości, bo przy pomocy kremów i maseczek efektów szybko nie osiągniemy, ale ubytek pierwszych kilku milimetrów (może nawet centymetra) w obwodzie ud może pojawić się już po miesiącu regularnego stosowania kremu antycellulitowego.drivelan

Taki efekt nie “zwala z nóg”, ale i szybkość utraty wagi jest ściśle związana z bezpieczeństwem. Bezpieczne odchudzanie jest niestety odchudzaniem wymagającym czasu.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki?

Głównie dlatego, że kosmetyki nas nie niszczą. Są suplementami, dodatkami dostarczanymi z zewnątrz. Co ciekawe niejednokrotnie ich działanie jest o tyle lepsze od każdej diety, że przy użyciu kosmetyków nie redukujemy “objętości” innych tkanek (w trakcie odchudzania jeśli zabraknie nam kalorii organizm może sięgnąć nie tylko po tłuszcze, ale i białka, z których składają się nasze mięśnie). Aktywne składniki kosmetyków wyszczuplających w pewnym sensie uwalniają tłuszcz nagromadzony pod skórą ułatwiając jego usunięcie – ale uwaga – usunięcie tłuszczu wymaga jego spalenia i dlatego bez wysiłku się nie obejdzie, choć możemy sobie nieco pomóc poprawiając metabolizm (dostępnymi na rynku suplementami) i oczyszczając organizm z toksyn na przykład przy użyciu zielonej bądź czerwonej herbaty.

Jakich efektów się spodziewać?

To, jakie osiągniemy efekty zależy głównie od nas, choć nie bez wpływu pozostaje oczywiście skład użytych przez nas preparatów. Jedne substancje oddziałują lepiej a inne gorzej i niestety nasze indywidualne reakcje są w tym przypadku bardzo zróżnicowane. Jednym z pań pomogą wyciągi z grejpfruta, innym masaże z zastosowaniem preparatów cynamonowo-kofeinowych, a jeszcze innym kąpiele w preparatach z alg.

Między innymi dlatego rynek preparatów wyszczuplających ułatwiających bezpieczne odchudzanie jest tak zróżnicowany, a my miewamy takie problemy z doborem najlepszej dla nas terapii. Niestety metoda prób na własnym ciele jest w tym przypadku metodą najlepszą, choć oczywiście wskazane jest posiłkowanie się opiniami innych.

Jak więc poruszać się po rynku?

Nie musimy tego robić po omacku, bo w rzeczywistości nasze reakcje nie muszą różnić się od reakcji innych osób. Podobnie zresztą jest i z suplementami i z dietami odchudzającymi, przykładem drakońska dieta kopenhaska, na której jedni szybko tracą kilogramy inni męczą się z mizernymi efektami. Dla każdej grupy produktowej, zwłaszcza wśród osób odchudzających się, tworzą się spontaniczne grupy wsparcia – takich miejsc można znaleźć w internecie bez liku, ale konieczne jest też zachowanie zdrowego rozsądku i przynajmniej odrobina wiedzy o odchudzaniu i właściwościach składników wykorzystywanych w produkcji kosmetyków odchudzających.

Dlaczego? Dlatego, że bez tej wiedzy możemy zrobić sobie krzywdę. Kosmetyki wybierajmy więc zgodnie z zasadą: wiem, co kupuję i mam pełną tego świadomość. Każdy preparat bez składu podanego na opakowaniu, każdy krem, o którym nie wiemy co się znajduje w środku, każdy olejek do masażu bez nazwy producenta (chyba, że przygotujemy go same według sprawdzonej receptury) powinien być od razu zdyskwalifikowany, chyba że nie zależy nam na własnym bezpieczeństwie i bezpiecznym odchudzaniu.