6 sposobów na walkę z rozstępami

6 sposobów na walkę z rozstępami

Rozstępy mogą pojawiać się na różnych częściach ciała, takich jak ramiona, brzuch, piersi, uda i łydki. Są one szczególnie uciążliwe na pośladkach, ponieważ jest to dosyć Duży i niestety widoczny obszar naszego ciała. Rozstępy są w rzeczywistości bliznami, które powstały, gdy skóra została uszkodzona przez szybki wzrost. Można jednak zmniejszyć i poprawić nieco wygląd rozstępów na niektórych partiach skóry. Można tego dokonać posiadając konkretną wiedzę, niekoniecznie dysponując tą profesjonalną.drivelan σύνθεση

Krok 1hear clear pro opinie

Zastosowanie masła kakaowego. Zastosuj je na świeże rozstępy, czyli takie, które mają kolor czerwony lub sino czerwony. Badania wykazały, że regularne stosowanie masła kakaowego pomaga zlikwidować rozstępy szybciej niż inne leczenie za pomocą kremów na dostępy, dostępnych na rynku kosmetycznym. Warto również szukać kremów, które zawierają naturalne składniki lecznicze, takie jak masło shea, olej jojoba, olej rycynowy i olejek różany. Takimi specyfikami można posmarować skórę na biodrach i na pośladkach. Stanie się ona wtedy bardziej napięta, a składniki zawarte w preparacie przyśpieszą jej odnowę komórkową.usar

Krok 2usar

Spróbuj specjalnych preparatów, a nawet leków, takich jak Mederm lub Mustella, które są specjalnie przystosowane do leczenia rozstępów i blizn pooperacyjnych. Są one tak zaprojektowane, aby w znaczny sposób zlikwidować widoczne rozstępy, które powstały na skutek mechanicznego lub naturalnego uszkodzenia skóry. Podobnie jak w przypadku blizn, jak i rozstępów dzieli się je na: przerostowe lub keloidowe. Najbardziej aktywne specyfiki leków mogą być pomocne w obydwu przypadkach. Czas gojenia trwa zazwyczaj do sześciu miesięcy zanim nastąpi znaczna i co najważniejsze widoczna poprawa.usar

Krok 3

Warto również zasięgnąć fachowej porady i skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Może on na przykład zapisać do stosowania specjalne leki w kremie zawierające Retinol. Nowoczesne kremy zawierające ten składnik mają naukowo udowodnione działanie, mające w widoczny sposób zredukować wygląd rozstępów. Krem wnika w głąb skóry i wspomaga odnowę komórkową w jej najgłębszych partiach. Dzięki temu stare, zniszczone komórki skóry, zostają zastąpione przez nowe, które wchodzą niejako na ich miejsce. Niestety są to leki –kremy dostępne tylko na receptę, dlatego tak ważne, aby przed ich zastosowanie zasięgnąć porady lekarskiej.

Krok 4

mając naprawdę wielkie problemy z rozstępami można rozważyć zabiegi laseroterapii. Istnieje wiele różnych laserów, które mogą być używane, w zależności od barwy i cech rozstępów. Laserowe leczenie może przyczynić się do blaknięcie ciemnych rozstępów, a także poprawić elastyczność skóry i wpłynąć na zwiększenie produkcji kolagenu. Laseroterapia może być jednak zabiegiem bardzo kosztownym i nieco bolesnym.

Krok 5

Innym specjalistycznym zabiegiem, który ma pomóc w redukcji rozstępów jest zabieg dermabrazji. Na taki zabieg warto się zdecydować, ale zanim to nastąpi należy szczegółowo poszukać salonu, który dysponuje tylko w pełni profesjonalnym sprzętem i wyszkolona kadrą. Zabieg taki polega na głęboki złuszczaniu warstw naskórka za pomocą drobinek kryształków, które działają jak papier ścierny. Zasadniczo urządzenia do mikrodermabrazji działają w warstwach powierzchniowych skóry, dlatego nie maja wpływu na warstwy głębokie. Tylko wielokrotne powtarzanie dosyć kosztownych zabiegów, może przynieść oczekiwane rezultaty i widoczna poprawę wyglądu skóry. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i podrażniona .

Krok 6

Jeżeli nie pomogą wcześniejsze zabiegi można ponownie skonsultować się z dermatologiem. Może on doradzić nową metodę, która może przynieść niespodziewane rezultaty. Jednym z tym sposobów może być na przykład peeling chemiczny skóry. Peeling wykonuje się przy pomocy środków chemicznych, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, należałoby sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na jakikolwiek składnik preparatu. Środki chemiczne reagują z warstwą powierzchniową naskórka. Skonsultować się z dermatologiem o skórki chemicznych. W wyniku zastosowania peelingu następuje odwarstwienie górnych warstw skóry, które odchodzą po kilku dniach. Rozstępy są mniej widoczne na skórze po wielokrotnym zastosowaniu peelingów chemicznych. Peelingi chemiczne mają różne natężenie i różną moc oddziaływania na skórę. Od tych zupełnie delikatnych do tych działających w głębszych warstwach skóry. Zaleca się, aby zdecydować się na głębokie peelingi chemiczne w celu usunięcia rozstępów.

Jeżeli jednak żadna z powyższych metod cię nie przekonała, może znajdziesz własny sposób, by móc cieszyć się delikatną skórą bez rozstępów. A może chciałabyś się podzielić tymi sposobami z innymi. Tymi, którzy mają podobne problemy.