10 rzeczy które ludzie sukcesu po prostu robią inaczej

10 rzeczy które ludzie sukcesu po prostu robią inaczej

Prominentny przedsiębiorca, mistrz kolarstwa, prezes fundacji, autor bestsellera… są ludzie, dla których sukces jest po prostu tłem, w którym żyją. Zapytani o to, dlaczego osiągnęli sukces będą wymieniać czynności, które wykonali, kierując się intuicją. To znak, że najważniejszy zasób, który pomaga w dążeniu do wymarzonych celów nie zależy od wrodzonych cech, a od umiejętności nabywanych w trakcie życia.drivelan τιμή

Ale to nie wszystko. Żeby wygrać, trzeba często robić coś zupełnie inaczej, niż wszyscy. Jeśli biegając w zawodach utrzymujesz taką samą dietę, prawdopodobieństwo lepszych wyników na pewno nie będzie zależeć od żywienia. Jeśli chcesz być wybitnym naukowcem, musisz pójść nieprzetartą ścieżką, inaczej zadepcze Cię konkurencja. Aby wygrać, po prostu musisz robić inaczej. Jak brzmi założenie NLP: jeśli ciągle robisz to samo, nie oczekuj lepszych wyników.hear clear pro aparat słuchowy

1. TYLKO KONKRETNY CELformexplode cena

Pójdę na zakupy być może brzmi konkretnie, lecz zapewne tylko do momentu, kiedy znajdziemy się w sklepie. Wymowny grymas na naszej twarzy to zjawisko znane wśród sprzedawców: „czy on tak naprawdę wie, po co przyszedł?”. No właśnie, czy w swoim życiu precyzyjnie określasz swoje zamiary i plany? Czy wiesz, do czego dążysz w materii osobistej i zawodowej? A gdy już osiągniesz sukces, to skąd będziesz wiedzieć, że nastąpił?formexplode deva

Ludzie sukcesu określają cele bardzo dokładnie, podając datę, miejsce, zaangażowane osoby, środki itd. Brzmi patetycznie, ale przypomina to tworzenie listy zakupów z dokładnie określonymi produktami, także ilościowo. Jednak takie działania mają swoje zastosowanie: umożliwiają osiągnięcie celu. Jeśli chcesz upiec ciasto dla teściowej, lub przygotować obiad dla partnera, warto wiedzieć, z jakich składników skorzystasz.formexplode cena

Niekonkretne cele to pierwszy krok do uśmiercenia nie tylko planu, ale i motywacji. Jeśli nie wiesz do czego dążysz, szybko opadniesz z sił. Największe odkrycia geograficzne, astronomiczne, chemiczne i każde inne spowodowane było postawieniem krytycznego celu – nawet jeśli Krzysztof Kolumb miał odkryć coś zupełnie innego. Jak wiesz, rezultaty mogą zaskakiwać.probolan 50 opinie

Od dziś postanów inaczej: zamiast „schudnę trochę” – dokładnie określ ilość kilogramów do zrzucenia. Zamiast „chcę lepiej zarabiać” – dokładnie wskaż kwotę, o jaka chcesz polepszyć swoje przychody. Postaw się w sytuacji zrealizowanego planu, wczuj się w rolę osoby, którą chcesz być i zobacz oczyma wyobraźni, jak dokładnie wygląda Twój cel. Modyfikuj go tak, by dostosować do efektów, ale pamiętaj, że to Twój cel.

2. ZARZĄDZAJ SWOIM CZASEM

Pielęgnuj swój czas tak, jak gdyby był Twoim polem, a Ty rolnikiem. Wyznaczaj czas na sen, na pracę, na zabawę ale pamiętaj, by ten podział odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli chcesz dużo pracować, zrób to na początku dnia, aby najpierw zrobić coś dla ciała i umożliwić mu późniejszy odpoczynek. To ciekawe, ale według Psychology Today, w dzisiejszych czasach aż 89% ludzi najpierw odpoczywa, a potem pracuje, przy czym ta druga czynność trwa prawie 2 razy dłużej.

Dokładnie planuj swoje działania. Najlepiej, jeśli dnia poprzedniego masz opracowany plan zajęć, co zwykle zajmuje mniej niż 5 minut. Przygotuj się na to, co będziesz robić. Określ swoje zasoby i możliwości, a także zarezerwuj czas na pracę, który uwolnisz od trosk w rodzaju odbierania niespodziewanych telefonów, sprawdzania poczty, czy przeglądania portalu społecznościowego. Tylko praca, a odpoczynek będzie jeszcze szybciej.

Pamiętaj o przerwach. W jednym przedziale będziesz efektywnie pracować maksymalnie do 90 minut. Potem Twoje ciało i Twój umysł będą zwalniać. Pracując po 60 minut rób 10 minutowe przerwy, a w cyklach 90-minutowych, pół godziny wolnego. To da Ci chwilę wytchnienia i pozwoli oderwać się od jednego tematu.

Ludzie sukcesu kodują w swoich głowach szacunek do czasu, który mają, traktując go tak, jakby uciekał im przez palce. To po części prawda, bo z każdą sekundą mija Twoja jedyna szansa na sukces osobisty. Zadaj sobie więc pytania: Czy z perspektywy mojego życia, w tej chwili robię to, co najlepsze? Jeśli moje życie miałoby skończyć się za 6 miesięcy, co zrobię? Kogo odwiedzę? Jakie sprawy załatwię?

3. MONITORING PROCESU DOSKONALENIA

Ludzie sukcesu cały czas doglądają swojej trzody – pomysłów i celów, które wprowadzili na ten świat. Dzięki temu mogą zareagować, gdy dzieje się coś niedobrego z ich planami. Taka przezorność w zdrowej postaci to najlepsza droga do tego, by być dobrze zorientowanym w swoim sukcesie: jako naukowiec wiesz, jakie odkrycia dokonywane są w trakcie Twojej pracy, a jako przedsiębiorca powinieneś/powinnaś śledzić warunki na rynku, w który się angażujesz.

W zależności od tego co robisz, monitoruj swój proces dążenia do celu w odpowiednich przedziałach. Informatycy wykonują pracę, które odbywa się na żywo, zaś maklerzy najwięcej pracy mają w czasie otwarcia rynku finansowego. Nawet badacze kosmosu muszą doglądać wszechświata, gdyż ten cały czas się zmienia, choć najczęściej nawet nie wiemy kiedy to się dzieje.

Jeśli utracisz kontrolę nad swoim dziełem, może to przejąć ktoś inny. W taki sposób Steve Jobs, właściciel Apple wyleciał z własnej firmy, a wiele wynalazków w historii nosi swoją nazwę po osobie, która była bardziej popularna, a niekoniecznie po wynalazcy. Musisz być elastyczny, by sprostać wyzwaniom współczesnego, pędzącego do przodu świata.