Odchudzanie z grupą krwi\

Odchudzanie z grupą krwi\

Grupa krwi "0"παρά

Tym rodzajem grupy krwi cechowali się nasi protoplaści sprzed 40 tysięcy lat. Podobnie jak pierwsi ludzie, osobnicy z tą grupą krwi mają zdecydowanie "mięsożerny" żołądek. Proces trawienny przyspiesza spożywanie białka zwierzęcego oraz wysiłek fizyczny.drivelan omdömen

Co powinno się jeśćformexplode efekts

Aby schudnąć osoby z grupą krwi "O" powinny jeść dużo ryb i owoców morza. Osoby te bowiem często cierpią na niewydolność tarczycy, a produkty te zawierają jod i zwiększają produkcję hormonu tarczycy. W diecie polecane są też sól jodowana i wodorosty. Metabolizm poprawić można spożywaniem czerwonego mięsa i wątróbki. Przy czym zaleca się mięso chude i ryby. Z warzyw zdecydowanie, kapustę włoską, brokuł oraz szpinak. Jeśli tłuszcze to tylko oliwa z oliwek i olej lniany.formexplode efekts

Wzrost masy ciała u osób z grupą krwi "O" jest spowodowany często kłopotami z tarczycą, a ściślej z jej niedoczynnością. Objawami są m.in zmęczenie, zatrzymywanie wody w organizmie.formexplode efekts

Czego należy unikać

Metabolizm ludzi "0" spowalnia jedzenie pszenicy, kukurydzy i soczewicy. Zdecydowanie niekorzystnie na sposób wykorzystywania kalorii w organizmie wpływa spożywanie fasoli. Zaś na działanie hormonu wzrostu źle oddziałują: kalafior, brukselka, kapusta i gorczyca. Nie zaleca się także mleka i przetworów mlecznych.

Najlepiej zrezygnować jest z produktów zbożowych. A ograniczanie tychże oraz roślin strączkowych spowoduje z pewnością utratę wagi. Obojętnymi za to są kozi ser, feta, mozzarella oraz produkty sojowe.

Grupa krwi "A"

Wraz ze wzrostem naszych mięsożernych przodków spadła liczebność zwierząt. Nastąpił więc rozwój rolnictwa, a ludzie zaczęli żywić się warzywami i owocami. Z pierwszych roślinożernych wykształciła się grupa "A". Dlatego, tej grupie poleca się spożywanie właśnie tego rodzaju produktów.

Co powinno się jeść

Osobom z tą grupą krwi poleca się spożywanie produktów sojowych, przyspieszających trawienie. Metabolizm znacznie poprawi się dzięki jedzeniu warzyw. Z owoców dobrze na spalanie kalorii działa ananas. Dobrze jest dodać do swojej diety oleje roślinne (np. oliwę z oliwek).

Czego należy unikać

Jako typ roślinożerczy, powinni zdecydowanie zrezygnować z jedzenia mięsa. W zamian można dostarczyć organizmowi mięsa ryb (dorsza, łososia, makreli. czy sardynki). Z owoców morza polecane są ślimaki. Z pieczywa dobrym pomysłem jest chleb Ezechiela, a także kiełki pszenicy i wafle ryżowe. Unikajmy pieczywa typu pumpernikiel. Zaś z jadłospisu usuwamy makarony z białej i pełno pszennej mąki oraz makaron grysikowy.

Nabiał, pszenica i mięso. to produkty sprzyjające nadwadze. Najlepiej więc, by ludzie z grupą krwi "A" w ogóle zrezygnowali z mleka i jego przetworów oraz lodów serwatki i serów (można natomiast pić mleko sojowe oraz sojowe sery).

Stosowanie się do powyższej diety daje możliwość eliminacji organizmu z toksyn. Dodatkowo wpływa korzystnie na metabolizm oraz szybkość spalania kalorii.

Grupa krwi "B"

Grupa krwi "B" wykształciła się pomiędzy 10, a 15 tysiącami lat. Był to czas migracji ludności z Afryki do Azji. Łączyła się ona ze zmianą diety naszych przodków. Była ona bardziej rozbudowana, składała się bowiem zarówno z mięsa, jak i roślin. Dlatego też ludzie o tej grupie krwi mają stosunkowo niewiele przeciwwskazań dotyczących diety. Osoby te mają też znacznie mniej problemów ze zgubieniem dodatkowych kilogramów.

Co powinno się jeść

Mięso w niewielkich ilościach nie szkodzi tak, jak w przypadku innych grup krwi. Poleca się tu szczególnie baraninę, dziczyznę i mięso z królika. Spożywanie wątroby, korzystnie wpływa zaś na metabolizm. Na przemianę materii korzystnie wpływają zielone warzywa, jajka , mleko i jego przetwory. Niewskazane jest natomiast jedzenie kurczaka, kaczki i wieprzowiny. Co do tłuszczów najlepiej zrezygnować jest z oleju rzepakowego i kukurydzanego, a stosować raczej oliwę z oliwek. Zaleca się jedzenie produktów mącznych, jak chleb z brązowego ryżu.

Z warzyw idealne są: buraki, marchew, papryka, bakłażan i brokuły. Z owoców: ananasy, papaja, winogrona i śliwki.

Czego należy unikać

Przede wszystkim unikać pszenicy. W zamian stosować mąkę ryżową lub owsianą. Zrezygnować z dzikiego ryżu i gryki.

Grupa krwi "AB"

Jest to najmłodsza spośród grup krwi. Ma zaledwie 1500 lat. To mieszanka silnych i słabych cech obu grup. Niestety grupa ta ma tendencje do tycia. Cechuje się ona małą ilością soków żołądkowych, przez co mięso ulega długiemu procesowi trawienia, odkładając się w postaci tłuszczu. Ludzie z grupą AB muszą starannie ograniczać spożycie mięsa. W przypadku tej grupy istnieje także zagrożenie cukrzycą, dlatego warto spożywać produkty regulujące wydzielanie insuliny (produkty mleczne, wodorosty), zaś tłuszcze zastąpić oliwą z oliwek.

Co powinno się jeść

Osobom z tej grupy z pewnością w przemianie materii pomogą owoce morza i zielone warzywa. Poleca się im jedzenie ryb, w szczególności: pstrąga, makreli, tuńczyka. Z warzyw zaleca się jedzenie pomidorów.

Czego należy unikać

Ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa. Unikać fasolki, gryki i pszenicy. Produkty z gryki i pszenicy można zastąpić makaronami z mąki ryżowej.