Pielęgnacja skóry tłustej

Pielęgnacja skóry tłustej

Charakterystyka cery tłustej:τεστοστερόνη συμπλήρωμα

Cera tłusta świeci się gdyż,gruczoły łojowe wytarzają zbyt dużo sebum co skutkuje przetłuszczoną cerą( głównie na czole nosie oraz brodzie), widocznymi porami oraz zaskórnikami. Tłusta skóra ma skłonności trądzikowe. Jest gruba oraz mniej ukrwiona. Często ma niezdrowy szary odcień. Mimo wytwarzania zbyt dużych ilości sebum skóra ma skłonności do złuszczania i podrażnień. Dzięki dobrze rozwiniętemu płaszczowi lipidowemu jest ona natomiast bardziej odporna na mróz, wiatr czy słońce. Również wolniej przebiegają procesy starzenia si ę skóry.drivelan effekter

Ze skórą tłustą mamy do czynienia najczęściej w młodym wieku lub w okresie przekwitania co jest związane ze zmianami hormonalnymi. Z problemami świecenia zaskórnikami mamy do czynienia najczęściej w tzw. strefie ,,T” tj. broda, nos i czoło. Wyróżniamy dwa rodzaje łojotoku:formexplode kompozīcija

oleistyformexplode kompozīcija

suchyformexplode kompozīcija

Pielęgnacja skóry tłustej.

Odpowiednia pielęgnacja tego rodzaju cery nie należy do najłatwiejszych. Walcząc z nadmiernym przetłuszczaniem można zapomnieć o odpowiednim nawilżaniu skóry, które jest niezbędne. Wybierając odpowiednie kosmetyki należy zwrócić uwagę, aby były one pozbawione środków oleistych. Niewskazane są również kosmetyki, które w swoim składzie mają alkohol. Po ich zastosowaniu widoczny jest efekt zmatowienia skóry jednak jest to krótkotrwałe, gdyż gruczoły łojowe po pewnym czasie zaczną produkować jeszcze więcej sebum.

Pierwszym etapem pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skóry. Nie powinnyśmy używać do tego mleczek, bardziej zalecane są żele antybakteryjne oraz toniki bezalkoholowe lub inne kosmetyki przeznaczone do cery tłustej. Ponieważ skóra tłusta podatna jest na występowanie podrażnień zalecane jest stosowanie środków bakteriobójczych. Nie wskazane jest natomiast stosowanie mydła. Po dokładnym oczyszczeniu następuje kolej na peeling, który oczyści i odblokuje pory.

Z całej gamy kremów jakie są dostępne na rynku należy wybierać te, które mają właściwości odżywcze oraz nawilżające. Najlepiej wybierać kremy, które w swoim składzie mają kwasy owocowe i pochodne cynku i miedzi.

cynk- oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, reguluje pH oraz zmniejsza widoczność porów

ma właściwości matowienia skóry oraz reguluje wydzielanie sebum

Odpowiednio dobrany kosmetyk powinien zmniejszyć łojotok, mieć działanie antybakteryjne, zamykać pory i oczywiście utrzymywać odpowiedni stopień nawilżenia.

Warto również od czasu do czasu odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie dostępne są zabiegi przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej np.

- zabiegi z użyciem ampułki leczniczej- celem zabiegu jest regulacja pracy gruczołów łojowych, oczyszczenie porów oraz łagodzenie podrażnień

zabiegi dotleniające

zabiegi oczyszczające

mikrodermabrazja- mechaniczna metoda stopniowego ścierania naskórka. Nie wywołuje alergii jest bezbolesna i bezinwazyjna. Zabieg odmładza, regeneruje, dotlenia skórę oraz dostarcza jej potrzebne składniki odżywcze.

peeling kawitacyjny- wibracja ultradźwiękowa, którą stosuje się przy wykonywaniu peelingu kawitacyjnego dokładnie oczyszcza skórę. Usuwa nadmiar sebum oraz likwiduje zaskórniki. Na zakończenie zabiegu aplikowana jest na skórę twarzy nawilżająca ampułka

kwasy AHA( Alpha Hydroxy Acid) są to kwasy występujące w warzywach, owocach, trzcinie cukrowej oraz w kwaśnym mleku. Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Mają działanie podobne do peelingu. Sprawiają, że skóra jest świeża, gładka, pozbawiona przebarwień i bardziej elastyczna. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby posiadające skórę wrażliwą podatną na podrażnienia i uczulenia.