Problemy trudne do strawienia

Problemy trudne do strawienia

Twój organizm jest cierpliwy i wyrozumiały. Dzielnie znosi niezdrowe jedzenie i mało aktywny styl życia. Do czasu…prędzej czy później możesz doczekać się z jego strony niemiłej reakcji. Ale sobie poradzisz.τεστοστερόνη ταινία

Na niewłaściwe trawienie i jego nieprzyjemne skutki odpowiedzialny jest m.in. siedzący tryb życia. Uwięzione w zgiętym brzuchu jelita nie pracują tak, jak powinny. Prawidłowemu trawieniu nie pomaga także łapczywe oraz nieregularne jedzenie (np. szybkie obiady, posiłki zbyt obfite lub bogate w tłuszcz, który zaburza i spowalnia proces trawienia. Problemy trawienne mogą pojawić się, gdy flora bakteryjna jelit jest zbyt uboga, np. po stosowaniu antybiotyków lub gdy bez umiaru zażywasz środki przeczyszczające. Dla wielu kobiet jest to regularny sposób odchudzania. Jeżeli jesteś alergiczką, warto zrobić testy. Być może twój organizm źle toleruje coś, co jadasz, np. z powodu powszechnej u dorosłych nietolerancji laktozy, cukru zawartego w mleku.drivelan tabletter

Unikaj dymka jak ognia.formexplode kompozīcija

W znacznie gorszej sytuacji jesteś, jeżeli palisz. Utrudniony przepływ krwi przez ściany żołądka sprawia, że narząd ten jest słabiej ukrwiony i odżywiony. Papierosy zaburzają również kurczliwość przełyku i żołądka oraz zakłócają prace mięśnia, który znajduje się pomiędzy przełykiem a żołądkiem. (stąd zgaga). Jeżeli nawet próbujesz łagodzić niestrawność lekami, to ich działanie z powodu palenia jest osłabione. Gdy już przyjmujesz leki poprawiające trawienie, przynajmniej ogranicz palenie a jeśli nie palisz, unikaj zadymionych pomieszczeń. Jeśli twoim problemem jest zgaga wzdęcia, zaparcia lub biegunki, przeczytaj, jak możesz sobie pomóc. Nawet mała zmiana nawyków może przynieść ci ulgę ni pomoże zapobiec podobnym dolegliwościom w przyszłości.formexplode kompozīcija

Biegunka.formexplode kompozīcija

Przyczyną są najczęściej alergia pokarmowa zatrucie, złe zestawieni produktów albo – co zdarza się coraz powszechniej , zwłaszcza u kobiet – napięcia i stresy.

Jak jej zapobiegać?

Jeśli miewasz biegunkę często (co najmniej raz w miesiącu), postaraj się zarejestrować okoliczności, w których wystąpiła (najlepiej zanotuj, co jadłaś czy wcześniej wydarzyło się coś szczególnie stresującego, na przykład egzamin, awantura w pracy).

Jak sobie z nią radzić?

Gdy biegunka przebiega dość łagodnie i nie utrudnia normalnego trybu życia, wyjścia z pracy, podróży, łagodzenie objawów nie jest potrzebne. Pamiętaj jedynie o stałym uzupełnianiu płynów. Pij ciepłą ziołową herbatę (na przykład malinową)jeżeli biegunka jest dokuczliwa, stosuj środki, które poprawia wchłanianie wody i spowalniają ruchy jelit.

Zaparcia.

Nie prowadzą do zatrucia organizmu, rzadko też sa objawem choroby. Brak wypróżnienia jednak przez trzy dni powoduje uczucie ciężkości i dyskomfort.

Jak im zapobiegać?

Ruszaj się, chodź po schodach, pływaj, tańcz. Masuj brzuch ruchem okrężnym w lewo. Codziennie zjedz jogurt zawierający probiotyki, który ułatwia trawienie, a nie rozleniwia jelit. Jedz więcej błonnika, na przykład otrąb, warzyw owoców.. gdy te produkty powodują wzdęcia jedz wyłącznie błonnik z płesznika (kupisz go w aptece lub sklepie zielarskim). Pij wodę. Co najmniej 1,5 -2 litrów na dobę.

Jak sobie z nimi radzić?

Jeśli pojawiają się rzadko (na przykład podczas podróży, kuracji lekami), sięgnij po środek łagodnie przeczyszczający. Gdy nawracają, może jest to oznaką, że twoja dieta jest zbyt monotonna, zbyt mało się ruszasz, albo za mało płynów pijesz.

Wzdęcia.

Nieprzyjemne uczucie pełności w brzuchu, któremu czasem towarzyszy ból, to z reguły damski problem.

Jak im zapobiegać?

Nie łykaj powietrza, jedz wolno i nie rozmawiaj podczas jedzenia. Kiedy możesz, do picia używaj słomki. Sprawdź, czy wzdęć nie powodują konkretne produkty. Bierz kolejno pod lupę warzywa strączkowe, cebulę, czosnek, kukurydzę, ziemniaki, wołowinę, mleko, jaja. Nie ograniczaj diety do kleików, kasz i sucharów. One też mogą powodować wzdęcia, a w organizmie powstają niedobory ważnych składników odżywczych, które są w innych pokarmach. Czarna herbatę zastąp koperkową lub anyżówką.

Jak sobie z nimi radzić?

Ulgę przyniesie delikatny masaż dłonią. Możesz też odpoczywać na brzuchu. To pobudza prace jelit i usuwa nagromadzone w nich powietrze. Połóż także na kwadrans ciepły okład na brzuch.

Zgaga.

Jest skutkiem kontaktu przełyku z treścią żołądkową. Powodując palenie w przełyku, za mostkiem lub w nadbrzuszu. Bóle w klatce piersiowej spowodowane zgagą, często są mylone z objawami choroby serca, a nawet zawałem.

Jak jej zapobiegać?

Kolację jedz co najmniej trzy godziny przed położeniem się do łóżka. Po obiedzie odpoczywaj w fotelu, nie kładź się. Najwięcej kwasu solnego wydziela się bowiem na godzinę i trzy godziny po posiłku. Jeśli położysz się po dwóch godzinach kwasy żołądkowe mogą wrócić do przełyku. Unikaj słodyczy, które zwiększają wydzielanie kwasu solnego bardziej niż potrawy tłuste, czy ostre. Nos luźne ubrania. Ściśnięta talia nasila cofanie się trawionego pokarmu. Jeśli zgaga pojawia się w nocy, powinnaś podwyższyć łóżko od strony poduszki, na przykład podkładając pod jego nogi podkładki lub unosząc cały stelaż tak, aby głowa spoczywała wyżej. Staraj się nie spać na prawym boku.

Jak sobie z nią radzić?

Palenie w przełyku może złagodzić wypicie małymi łyczkami szklanki ciepłego mleka lub ziołowej, niesłodzonej herbatki. Niektórym pomaga niezbyt zimna coca-cola oraz chrupanie niesolonych i nie obranych ze skórki migdałów. Gdy zjesz coś, co zwykle powoduje zgagę, idź na piętnastominutowy, ale niezbyt forsowny spacer.