Czy świadoma pielęgnacja włosów kosztuje majątek?

Pierwsze spotkanie z zasadami świadomej pielęgnacji włosów może u wielu osób wywoływać lęk, że teraz na szampony i odżywki będą musiały wydawać majątek. Jak mogłoby być inaczej, kiedy najłatwiej dostępny szampon trzeba wymienić na łagodny o dobrym składzie, a jedną odżywkę na minimum trzy, by móc zachować równowagę PEH? Dodatkowo za moment może się okazać, że będzie potrzebna czwarta lub nawet piąta, kiedy nasze włosy nie polubią się na przykład z proteinami roślinnymi, abo zorientujemy się, że gliceryna występująca w większości naszych kosmetyków powoduje u nas ogromne puszenie się włosów.

O pielęgnacji włosów

Tymczasem nic bardziej mylnego. Skompletowanie własnego zestawu kosmetyków, które w pełni będą odpowiadać naszym włosom, wcale nie musi kończyć się opróżnieniem portfela. Choć na początku może nam się wydawać, że powinniśmy omijać szerokim łukiem drogerie i skupić się na kosmetykach znacznie droższych, to wcale nie musimy tego robić. Bo również na drogeryjnych półkach, wśród kosmetyków łatwo dostępnych możemy znaleźć w niskiej cenie odżywki i szampony, które pod względem składu i działania nie są wcale gorsze od tych kosztujących o kilkadziesiąt złotych więcej.

Możliwe jest również wprowadzenie w życie świadomej pielęgnacji i zachowanie równowagi PEH przy znacznym obcięciu kosztów. Wystarczy, że zainwestujemy w nowy szampon i odżywkę emolientową, a maski proteinowe lub humektantowe z łatwością możemy przygotować w domu, wykorzystując do tego na przykład miód, banana, czy jogurt naturalny. Internet jest pełen przepisów ma maski DIY, które w działaniu nie będąc odbiegać od tych ze sklepowych półek.

Źródło: https://beautystyle.pl/