Dlaczego warto kupować i stosować na co dzień naturalne kosmetyki?

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne, czyli pozyskiwane wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego bądź mineralnego.

Obecnie posiada je w swojej ofercie niemal każdy duży producent wyrobów przeznaczonych do pielęgnacji cery, ciała oraz włosów. Wynika to z faktu, że doskonale łączą w sobie ekologiczny charakter z wysoką skutecznością działania.

Naturalne kosmetyki – swoisty powrót do źródeł

Kosmetyki naturalne są pozbawione szkodliwych parabenów, substancji pieniących typu SLS i SLES, alkoholu tłuszczowego, glikoli, parafiny, konserwantów, a także syntetycznych barwników czy aromatów. Dzięki temu nie uszkadzają bariery hydrolipidowej, nie zapychają porów, nie wywołują brzydkich podrażnień i wyprysków, nie alergizują ani nie zaburzają gospodarki hormonalnej organizmu.

Jednocześnie zawierają mnóstwo łagodnych składników, które wyjątkowo pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. Mowa tutaj choćby o olejach eterycznych, wyciągach ziołowych, ekstraktach kwiatowych, glinkach, kwasie hialuronowym, maśle Shea, miodzie pszczelim oraz śluzie ślimaka. Poza tym omawiane kosmetyki warto wybierać dlatego, że w procesie ich produkcji nie cierpią żadne zwierzęta, a opakowania są wykonane z surowców wtórnych podatnych na recykling. Oznacza to brak negatywnego oddziaływania na środowisko.

Interesujący artykuł w temacie ekologicznych kosmetyków, znajdziesz w portalu https://zmyslowo.pl/ekologiczne-aspekty-kosmetykow-i-branzy-beauty/.

Oto pozostałe istotne zalety ekologicznych wyrobów pielęgnacyjnych:

  • wspierają naturalne procesy zachodzące w warstwie podskórnej
  • wykazują silne właściwości nawilżające, wygłądzające i regeneracyjne
  • pomimo rewelacyjnego składu nie kosztują zbyt wiele
  • nadają się nawet dla ciężarnych kobiet, karmiących matek, małych dzieci i osób walczących z zaawansowanymi problemami skórnymi