Dlaczego warto stosować kosmetyki z szałwią?

Naturalna pielęgnacja nie ma prawa ci zaszkodzić. Oczywiście nie każde zioło czy roślina korzystnie wpłynie na wygląd i stan twojej cery, ale jeśli podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych będziesz bazować na naturalnych kosmetykach, już wkrótce sama odkryjesz, które ci rzeczywiście służą. A może być to np. szałwia i zawierające ją preparaty. Koniecznie je wypróbuj. Nie są drogie, kupisz je wszędzie i na pewno zachwycisz się ich działaniem.

Oczywiście nawet takie naturalne kosmetyki należy dostosować do potrzeb cery i skóry. Spójrz na siebie raz jeszcze. Najlepiej obejrzy całe swoje ciało dokładnie w lustrze, stając na przeciwko niego zupełnie nago. Ten jeden raz skoncentruj się na niedoskonałościach i pomyśl, co powinnaś zrobić, by twój wygląd uległ poprawie. Jeżeli wciąż zmagasz się z trądzikiem, mimo iż dawno temu skończyłaś te naście lat, najprawdopodobniej twoim głównym celem będzie likwidacja niedoskonałości i ewentualne spłycenie bądź rozjaśnienie blizn potrądzikowych.

A szałwia ci w tym jak najbardziej pomoże. Jest ona rewelacyjną substancją dla skóry problematyczne, ponieważ leczy stany zapalne i działa przeciwbakteryjnie. Mimo iż niektórzy stosują ją jako środek nawilżający, to jednak przy okazji delikatnie matowi ona cerę. Sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej naciągnięta – jak gdybyś zrobiła sobie lifting. Kosmetyki naturalne z szałwią doskonale wyglądają pod makijażem. Docenisz je na pewno, zwłaszcza jeśli masz skórę tłustą, która kiepsko reaguje na zwykłe kremy nawilżające.

Zapraszamy też na www.zagadka.pl, gdzie przeczytacie o innych zdrowych i naturalnych kosmetykach.

Jeśli chcesz natomiast, by twoja pielęgnacja była w stu procentach naturalna i bezpieczna, zaopatrz się w sklepie zielarskim w same liście szałwii i spróbuj tworzyć z nich własne kosmetyki. Wraz z nabieraniem wprawy sama zaczniesz wymyślać wspaniałe receptury. Może w ten oto sposób utworzysz jeden jedyny szałwiowy kosmetyk, który na dobre odmieni prezencję twojego ciała.