Domowa maska z szyszek chmielu

maseczka

A gdyby tak zacząć dbać o skórę w sposób bardziej naturalny? Przestać używać produktów wypełnionych chemią, która nie zawsze jest dla tej skóry dobra, a zastąpić je produktami łagodnymi i bezpiecznymi? Zacznij to robić już teraz.

Twórz domowe kosmetyki naturalne i czerp przyjemność już samego przeprowadzania pielęgnacji. Jeżeli nawet od takich domowych zabiegów oczekujesz lepszych efektów, prawdopodobnie maska do twarzy z szyszek chmielu przypadnie ci do gustu. Łatwo się ją wykonuje, a jej działanie nie pozostawia wiele do życzenia. Spróbuj więc i ty. A nóż widelec dzięki temu domowemu i naturalnemu kosmetykowi będziesz mogła całkowicie odpuścić sobie robienie zakupów w tradycyjnych drogeriach.

Do wykonania maski o działaniu liftingującym, czyli zapewniającym efekt profesjonalnego liftingu, potrzebujesz tylko trzech składników: szyszek chmielu, jogurtu naturalnego oraz witaminy E. Witaminę E możesz kupić po prostu w aptece w kapsułkach. Dodaj kilka kropelek z takiej kapsułki do jednej dużej łyżki jogurtu naturalnego oraz czterech szyszek chmielu. Jeżeli boisz się tego, jak twoja skóra zareaguje na kontakt z chmielem, początkowo możesz użyć zaledwie dwóch szyszek i z każdym kolejnym razem zwiększać ich ilość.

Pamiętaj tylko, by szyszki chmielu wcześniej zmiksować blenderem na proszkową masę i dopiero wtedy dodać je do jogurtu i witaminy E. Taką papkę od razu możesz nałożyć na twarz albo jeszcze wcześniej schłodzić ją delikatnie w lodówce, aby efekt liftingu był mocniejszy. Maskę rozsmaruj na skórze i pozostaw na piętnaście minut. Gdy kwadrans minie, możesz już spłukać ją ciepłą wodą i zająć się dalszymi elementami pielęgnacji, czyli tonizowaniem i nawilżaniem.

Uważaj jednak, by mimo wszystko nie wpaść w pułapkę naturalnej pielęgnacji. Maska z szyszek chmielu działa fantastycznie, ale niestety nie wszystkie kosmetyki naturalne wyróżnią się tak dobrymi właściwościami. Nie zakładaj więc od razu, że to, co naturalne musi być dobre, bo bywa z tym bardzo różnie.

Kompleksowe porady z zakresu pielęgnacji twarzy oferujemy tez na twarz.pl. Sprawdź obowiązkowo!