Hinduski sposób na długie, gęste i lśniące włosy

Każda z nas pragnie mieć długie, gęste i lśniące włosy. Bujna i zadbana czupryna od zawsze przyciągała mężczyzn, stanowiąc symbol kobiecości oraz dowód dobrego zdrowia. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła pięknymi i bezproblemowymi włosami. Na szczęście możemy sobie pomóc!

Ayurweda, czyli medycyna indyjska, wychodzi nam naprzeciw potrzebom Twoich włosów

Hinduski słyną ze swoich pięknych, długich i ciemnych włosów, a każda hinduska aktorka przyciąga uwagę nie tylko zadbaną cerę i pięknymi oczami, ale także zadbanymi włosami. Jaki jest sekret ich pielęgnacji i czego możemy się od nich nauczyć?

Hinduski słyną z zamiłowania do olejków stosowanych zarowno w pielęgnacji ciała jak i włosów. Jednym z takich olejków jest popularny już na całym świecie olejek sesa. Pakowany jest on w niepozorną białą buteleczkę z bordową zakrętką. Ale nie dajcie się zwieść prostocie – ten olejek kryje w sobie wielką siłę.

Należy zacząć od tego, że olejek sesa to nie jest kolejny kosmetyk, a wyrób medyczny oparty na wiedzy pochodzącej z ayurwedy. Ma delikatny zielony kolor i ciekawą konsystencję – w niskich temperaturach staje się ciałem stałym, ale wystarczy ogrzać go w rękach, aby stał się płynny. W skład elejku wchodzi pięć olei, mleko, a także aż osiemnaście drogocennych ziół o poznanym działaniu.

Oleje zawarte w produkcie odpowiadają za jego konsystencję, ale także odżywiają włosy i nadają im blasku. W dłuższej perspektywie zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. Mleko stanowi świetne źródło jakże potrzebnych włosom protein, które wzmacniają je na długości. Skarbem olejku są zioła, o różnym, potwierdzonym działaniu. Magiczne wręcz działanie ziół obejmuje przeciwdziałanie wypadaniu oraz siwieniu włosów, dzięki czemu olejek sprawdzi się jako kuracja dla włosów wypadających. Masaż skóry głowy olejkiem zapewnia pobudzenie do wzrostu nowych włosów, dzięki czemu zagęści się nasza fryzura. Dodatkowo, nakładanie olejku na długość włosów sprawi, że będą one gładkie, nawilżone i odżywione, a do tego mocno błyszczące. Co więcej, olejek ma działanie przeciwgrzybicze i przecizapalne, dlatego szybko poradzi sobie z łupieżem.

Olejek sesa to niedrogi preparat, który sprawdzi się przy zapuszczaniu włosów, zagęszczaniu fryzury, a także w codzienniej pielęgnacji włosów łamliwych

Niewygórowana cena i łatwość stosowania to niekwestionowane zalety preparatu, oczywistym atutem są także szybkie efekty. Jednak olejek ma mocny, kadzidlany zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu.

źródło: https://www.zagadka.pl/ – medycyna i zdrowy styl życia