Jak dobrać krem do typu cery?

Czy masz absolutną pewność, że używane przez ciebie kosmetyki do pielęgnacji twarzy są czymś dobrym dla twojej cery i stanowią dla niej wsparcie? Jeżeli nie, pora przyjrzeć się nieco głębiej tej sprawie. To bardzo ważne, byś używał tylko tych kosmetyków, które w rzeczywisty sposób będą poprawiać stan i zarazem wygląd twojej skóry. Zacznij więc od przyjrzenia się kremom. To one są stosowane zdecydowanie najczęściej spośród wszystkich kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Jaki krem do jakiej skóry?

Krem do cery tłustej niby łatwo wybrać, ale jednak nie do końca. Jeżeli ten typ skóry właśnie tobie dokucza, pewnie zawsze szukasz takich kosmetyków, które będą lekkie i zarazem matujące. Nie oczekujesz od nich żadnego działania nawilżającego. Wolisz wysuszyć skórę dosłownie na wiór, byleby tylko ograniczyć jej przetłuszczanie się. Nawet jeśli chodzi o nogi, to portal stopy.pl podkreśla, że jest to bardzo duży błąd. Skórę tłustą też musisz nawilżać, tyle że w nieco inny sposób niż tę tłustą. Szukaj więc kremów odżywczych o lekkiej konsystencji. One w przypadku takiej cery sprawdzą się najlepiej.

A co do skóry suchej?

Z kolei skórę suchą trzeba już bardzo porządnie i na bieżąco nawilżać i natłuszczać. Dobierając do niej kosmetyki do twarzy, a zwłaszcza omawiane w tym tekście kremy, poszukuj w ich składach aktywnych substancji nawilżających. Będą to głównie lipidy i ceramidy. Ich działanie wspomogą natomiast witaminy A, C i E oraz mocznik czy nawet kwas hialuronowy. Jako że cera sucha bywa związana z atopowym zapaleniem skóry, to jeśli jej suchość nie zniknie pomimo stosowania dobrych preparatów kosmetycznych, pamiętaj, by zwrócić się po pomoc do dermatologa.

Osoby, które zmagają się z cerą mieszaną, muszą natomiast wydać więcej pieniędzy na kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ponieważ potrzebują zwykle dwóch oddzielnych kremów. Pierwszy z nich powinien być nawilżający. Należy natłuszczać i odżywiać nim skórę występującą na policzkach oraz w tych okolicach. Drugi powinien być już kremem lżejszym. Można go używać w tzw. strefie T, czyli na nosie, brodzie oraz czole.