Jak odpowiednio zadbać o skórę naszej twarzy?

Istnieją co najmniej trzy ważne aspekty pielęgnacji skóry twarzy. Pierwszym z nich jest posiadanie rutyny. Po drugie, konieczne jest udanie się do specjalisty w celu ustalenia, jaki rodzaj produktu jest najbardziej odpowiedni dla danego typu skóry. I po trzecie, trzeba znać niezbędny protokół, który należy stosować na co dzień.

Ile razy w ciągu dnia powinnaś myć twarz preparatem oczyszczającym?

Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, zaleca się oczyszczanie skóry co najmniej dwa razy dziennie. W ciągu dnia, ponieważ eliminujemy ewentualne toksyny. Najbardziej wymagający specjaliści zalecają nawet, szczególnie w nocy, aby oczyszczać skórę dwa razy.

Kosmetyki dla kobiet

Czy konieczne jest stosowanie kremu nawilżającego na dzień i na noc?

Tak, ponieważ jest to niezbędne, aby utrzymać nawilżenie skóry, zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej lub suchej. Z tego powodu zaleca się stosowanie produktu, który zamyka wodę w naskórku, z dobrym kremem nawilżającym, co najmniej dwa razy dziennie.

Dlaczego tak ważne jest dwukrotne nawilżanie?

Dwa razy dziennie to minimalna częstotliwość, która będzie zależała od rodzaju skóry, twardości wody, temperatury, wilgotności, wiatru, zimna i innych czynników środowiskowych.

Nie możesz używać tego samego kremu na dzień i na noc?

W miarę upływu godzin skóra traci wodę poprzez parowanie i konieczne jest jej uzupełnianie za pomocą kremu. Dlatego interesujące jest stosowanie kremu w ciągu dnia, który chroni nas przed słońcem, zanieczyszczeniami, warunkami środowiskowymi, w nocy, gdy skóra wprowadza mechanizmy naprawcze – krem pomaga naprawić, zregenerować i odżywić skórę.

Jakie składniki powinien zawierać krem nawilżający?

Istnieje szeroka gama składników aktywnych w zależności od rodzaju skóry. Gdybym miała wyróżnić jakiś składnik aktywny, byłby to kwas hialuronowy, za jego zdolności nawilżające i uelastyczniające skórę oraz AHA (alfa hydroksykwasy), ponieważ dają dużo blasku, eliminują nadmiar martwych komórek i ujednolicają koloryt skóry.

Jak nakładać krem nawilżający?

Zalecam nakładać go obiema dłońmi w sposób wznoszący, zaczynając od podbródka i wykonując delikatne masaże, aż do rozprowadzenia go po całej twarzy. Zawsze od góry do dołu i od środka na zewnątrz. Unikaj konturu oka, ponieważ jest to bardziej wrażliwy obszar i bardziej podatny na alergie. Możemy również wykonać delikatne szczypanie, które aktywuje mikrokrążenie krwi, dostarcza „dodatkowych” składników odżywczych i wspomaga regenerację komórek.

Czy można nakładać makijaż po kremie nawilżającym na dzień?

Pod makijaż zawsze powinnaś nakładać odpowiedni krem nawilżający, ponieważ dzięki temu lepiej przylega on do skóry i dłużej się utrzymuje. Protokół byłby następujący: najpierw oczyszczamy i nakładamy specjalistyczne serum do naszego typu cery; następnie krem nawilżający na dzień i na koniec makijaż.

Ile razy należy stosować serum?

Zaleca się stosowanie go na dzień i na noc oraz wybieranie różnych serum w zależności od rodzaju skóry. Serum zawsze lepiej się wchłania, a jego skład jest bogatszy w składniki aktywne, dzięki czemu poprawia działanie nałożonego po nim kremu nawilżającego.