Niektóre produkty spożywcze w naszej kuchni to nie tylko składniki do smacznych, aromatycznych, wykwintnych dań, lecz również silnie podniecające afrodyzjaki. To prawda, że są w świecie kulinarnym przyprawy, owoce lub warzywa, które poprawiają nasze libido i dodają nam energii, przez co wzrasta ochota na współżycie płciowe oraz temperatura w związku.
Dlaczego warto posiłkować się naturalnymi afrodyzjakami?
A choćby dlatego, że naturalne afrodyzjaki nie mają żadnych skutków ubocznych. Można się nimi zajadać bez obaw o własne zdrowie, a co równie ważne nie sposób ich przedawkować. Naturalne afrodyzjaki są też łatwo dostępne i da się po nie sięgać za każdym razem, kiedy zajdzie taka konieczność.
Afrodyzjakom rodem z kuchni nie można także zarzucić, iż są niesmaczne lub niedobre i że pełno w nich chemii. Naturalne afrodyzjaki to produkty, bez których nasz jadłospis byłby nie tylko ubogi ilościowo, lecz również jakościowo. Afrodyzjaki zaczerpnięte wprost z natury to smakołyki, którymi raczymy się na co dzień i bez których nie wyobrażamy sobie życia.
Wpływ afrodyzjaków na doznania zmysłowe
Nie da się ukryć, iż większość afrodyzjaków wpływa i to wyłącznie pozytywnie na ukrwienie narządów płciowych człowieka. Dzięki nim jakość doznań seksualnych oraz ich długość znacznie wzrasta, a seks staje się przyjemniejszy, bardziej intensywny, po prostu bardziej wyrafinowany. Afrodyzjaki co udowodniły badania- wpływają na ludzkie samopoczucie. One są w głównej mierze odpowiedzialne za to, że do mózgu dociera duża dawka endorfin oraz adrenaliny.
A jak wiadomo, hormony te powodują u człowieka nagły przypływ sił witalnych i dają mu poczucie pełni szczęścia- przynajmniej do momentu, gdy ich stężenie we krwi gwałtownie nie spadnie. Można więc oględnie stwierdzić, że afrodyzjaki to takie naturalne katalizatory, które nieco podkręcają pożądanie i stopień emocjonalnego zaangażowania u partnerów.
Najmocniej działające afrodyzjaki
Awokado i ananas należą do bardzo mocnych afrodyzjaków. Swoje stymulujące właściwości zawdzięczają dużej ilości witamin A, E oraz C, a także obecności takich minerałów jak żelazo, wapń czy magnez. Wyżej wymienione owoce pomagają również produkować ciału zarówno żeński hormon płciowy- estrogen, jak i testosteron, czyli źródło męskiej witalności. Jak da się zauważyć, oba te hormony mają niebagatelny wpływ na jakość pożycia intymnego. Nie dość, że przedłużają stosunek, to jeszcze sprawiają, iż przebiega on bez żadnych przerw ani zakłóceń.
Innym znanym afrodyzjakiem są owoce morza oraz skorupiaki. Zawierają one spore ilości aminokwasów, cynku i selenu, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie poziomu testosteronu u mężczyzny, co oczywiście skutkuje jego większą gotowością na seks. Na jakość podniecenia i wszelkie doznania zmysłowe mają też wpływ banany. To całkiem silne afrodyzjaki, z czego tak naprawdę mało kto sobie zdaje sprawę. Do afrodyzjaków zalicza się też cynamon, chili oraz inne ostre przyprawy. One przede wszystkim rozgrzewają, ale też zwalczają zmęczenie i oznaki osłabienia organizmu. Dzięki nim nawet ktoś wyczerpany fizycznie, odzyskuje chęć do ponownego działania.
Afrodyzjaki, które znamy wszyscy
Do takowych należą z pewnością alkohole. Dowiedziono, iż czerwone wino oraz szampan pite w niewielkich ilościach potrafią tak człowieka zrelaksować i odprężyć, że automatycznie wzrasta jego libido oraz co nie trudno zgadnąć, ochota na łóżkowe eksperymenty.
Do pospolitych, acz skutecznych afrodyzjaków trzeba zaliczyć czekoladę. Ona nie tylko dostarcza nam przeżyć estetycznych, smakowych- lecz może się przyczynić do tego, że łóżkowe igraszki nie będą stanowiły dla nas wyzwania ponad nasze siły. Afrodyzjakiem, który znamy i lubimy wszyscy, są także truskawki. One są skarbnicą cynku, witaminy C i selenu, a połączone z szampanem i czekoladą dają niezłego energetycznego kopa.
Więcej artykułów dotyczących kosmetyków, ale też psychiki i zdrowia znajdziesz w serwisie https://www.beautie.pl/.
Podobne posty
Naturalne kosmetyki z miodem – skarbnica wartościowych składników
Dlaczego warto kupować i stosować na co dzień naturalne kosmetyki?
5 zasad pielęgnacji skóry, które są często łamane