Zawsze można zrobić coś, by stać się jeszcze lepszym w swojej branży zawodowej. Czasem wystarczy po prostu nie doceniać nadmiernie posiadanych już umiejętności i uświadomić sobie to, że zawsze można się czegoś nowego nauczyć albo w czymś się udoskonalić czy wręcz wyspecjalizować.
Dobry fryzjer – podstawowe umiejętności
Fryzjer też może stać się lepszy w swoim fachu. Jeżeli więc to ten zawód wykonujemy i chcemy to robić jak najlepiej, zwróćmy uwagę na to, czy aby na pewno posiadamy pewne podstawowe umiejętności, którymi wszyscy profesjonalni fryzjerzy po prostu muszą się wyróżniać. Bez tej podstawy nigdy nie pójdziemy dalej. A o to właśnie chodzi, by jednak w swojej branży móc się rozwinąć i móc osiągnąć w niej coś więcej niżeli tylko stałą ciepłą posadkę za średnią krajową.
Dobry stylista fryzur zawsze będzie urodzonym estetą
Pewnych rzeczy nie da się nauczyć, choćbyśmy nawet bardzo tego chcieli i choćbyśmy nawet ukończyli nie tylko specjalną polecaną szkołę fryzjerską, ale też i kilkanaście dodatkowych szkoleń branżowych. Czasem trzeba coś czuć. Patrząc na klienta, który właśnie usiadł na naszym fotelu fryzjerskim, musimy niemalże natychmiast doznać olśnienia, które pomoże nam twierdzić, w czym temu klientowi byłoby do twarzy. Fryzura nie ma być wyłącznie odzwierciedleniem jego pragnień. Musi też pasować do jego kształtu głowy, karnacji i ogólnego wizerunku. Powinniśmy orientować się w tym, co z czym się łączy i co do czego pasuje.
Za każdym razem naszym celem powinna być poprawa wizerunku klienta. Nie możemy przecież go oszpecić i doprowadzić do tego, by jego wygląd się pogorszył wskutek przeprowadzonych przez nas działań na włosach.
Z kolei ta druga umiejętność, którą omówimy nieco bardziej szczegółowo w tym akapicie, jest zawsze nabyta. Tyczy się ona posiadania wiedzy na temat typów skóry głowy i typów włosów oraz tego, jak o nie dbać i jak je pielęgnować. Osobie z bardzo cienkimi i rzadkimi włosami nie możemy zaproponować keratynowego prostowania włosów, gdyż ten zabieg zdejmuje objętość z pasm i jeszcze bardziej je wygładza i przyklapuje do skóry głowy. Wiedza w tym temacie pozwoli nam również na lepsze dopasowywanie kosmetyków do klienta.
Stylista fryzur nie zajmuje się tylko czesaniem, strzyżeniem czy farbowaniem, bo w większości przypadków odpowiada również za przeprowadzanie różnych zabiegów upiększających. Są to zabiegi typowo kosmetyczne, w których będziemy korzystać z różnego rodzaju produktów kosmetycznych. Musimy więc najpierw się z nimi zapoznać, by potem umiejętnie ich używać.
źródło: pushup.pl – zdrowie, uroda, relacje
Podobne posty
Czy świadoma pielęgnacja włosów kosztuje majątek?
Ranking najpopularniejszych damskich perfum
5 zasad pielęgnacji skóry, które są często łamane