Bezpieczne kosmetyki dla kobiet w ciąży

Po zajściu w ciążę powinnaś z jeszcze większą troską niż dotychczas zajmować się swoim ciałem. Musisz po prostu o nie dbać i robić to sumiennie, wybierając głównie kosmetyki dla kobiet w ciąży, których w drogeriach na szczęście nie brakuje. Dobry kosmetyk to natomiast taki kosmetyk, który został już przebadany dermatologicznie, a jego działanie zostało sprawdzone. Dla ciebie, jako przyszłej mamy, szczególnie ważny powinien stać się skład preparatów. Nawet te, które są używane wyłącznie powierzchownie na skórze, mogą przez nią przecież przenikać i przedostawać się do twojego organizmu, oddziałując później nawet na płód.

Botoks: bezpieczeństwo, uzależnienie

Wskutek ciąży twoja skóra będzie się zmieniać. Mogą pojawić się problemy, z którymi nigdy wcześniej nie musiałaś walczyć – trądzik, rozstępy przy przebarwienia to tylko niektóre z nich. Twoja skóra najprawdopodobniej stanie się bardziej wrażliwa i delikatna. To też powinno skłonić cię do zmiany jej pielęgnacji. Stosuj tylko te kosmetyki dla ciężarnych, co do których masz absolutną pewność, iż nie wyrządzą ci żadnej krzywdy. Śmiało możesz więc sięgać po różnego rodzaju oleje przeznaczone do pielęgnacji ciała, ale też i naturalne hemuktanty (kosmetyki oparte np. na alantoinie) oraz kosmetyki wzbogacane witaminami i minerałami. Z łagodzeniem podrażnień i likwidowaniem stanów zapalnych świetnie poradzi sobie esencja z siemienia lnianego. Na ogół też kobiety w ciąży są zadowolone z działania produktów wegańskich, więc jeśli nigdy wcześniej ich nie używałaś, być może teraz jest idealny moment na to, by spróbować z nich skorzystać.

Ale oczywiście nie wszystkie kosmetyki dla kobiet w ciąży rzeczywiście są dobre dla przyszłych mam. Na wszelki wypadek powinnaś zawsze sprawdzić skład produktu i to nawet tego naturalnego czy wegańskiego. Nie kupuj preparatów, w których będą występować jakiekolwiek substancje konserwujące (np. parabeny), formaldehydy (mogą pojawić się np. w dezodorantach) albo mocne kwasy owocowe. Skład dobrego produktu dla kobiety w ciąży powinien być po prostu naturalny.