Kosmetyki na cellulit – co warto o nich wiedzieć?

Dopiero planujesz sięgnąć po swoje pierwsze w życiu kosmetyki na cellulit? Zadbaj więc o to, by od samego początku prawidłowo z nich korzystać. Każdy kosmetyk jest inny, ale akurat z większości preparatów na cellulit korzysta się dokładnie tak samo. Oto podstawowe informacje na ich temat. Na pewno ci się przydadzą.

Czy takie kosmetyki są bezpieczne dla zdrowia i skóry? Absolutnie tak. Pomimo tego, że kosmetyki antycellulitowe sprzedawane są każdemu bez recepty, każdy też może spokojnie ich używać i nie martwić się o to, że jakkolwiek mu one zaszkodzą. Nawet w pielęgnacji powinnaś jednak zachować pewien umiar. Jeżeli producent na opakowaniu balsamu antycellulitowego zaznacza, że najlepiej używać go maksymalnie raz dziennie, nie zwiększaj częstotliwości użycia produktu. Nie dość, że i tak nie osiągniesz lepszych efektów, to nie dostosowując się do zaleceń producenta, będziesz jednak mogła sobie zaszkodzić, a produkt przestanie być dla ciebie bezpieczny.

Zastosowanie keratyny w zabiegach dla włosów

Zalecanych dawek produktu zawsze szukaj na jego opakowaniu – nigdzie indziej. Ulotka dołączona do produktu, której część czasem znajdziesz też na jego plastikowej buteleczce lub papierku, będzie dla ciebie najlepszym źródłem najważniejszych informacji na temat kosmetyku. Koniecznie zapoznaj się zatem (nawet kilkukrotnie) ze szczegółowym sposobem użycia preparatu. To właśnie w tym akapicie znajdziesz od razu informację na temat dawkowania produktu. Ogólnie rzecz biorąc kosmetyki na cellulit zazwyczaj wymagają tego, by nakładać je na skórę bezpośrednio po kąpieli i tuż przed snem – czyli raczej w godzinach wieczornych niżeli porannych.

A kiedy zauważyć pierwsze efekty antycellulitowej kuracji? To oczywiście zależy – m.in. od tego, w jakim stanie jest teraz twoja skóra – jednakże na ogół dość dobre rezultaty uwidaczniają się już po dwóch czy trzech tygodnia. Nawet jeśli je dostrzeżesz, nie przerywaj pielęgnacji. Bądź sumienna. Stosuj antycellulitowe kosmetyki codziennie przez przynajmniej kilka miesięcy, aż do momentu całkowitego pozbycia się pomarańczowej skórki.