Jakich kosmetyków do makijażu używać latem?

Nie jest wcale powiedziane, że latem trzeba koniecznie zrezygnować z makijażu. Co prawda jest on pewnym obciążeniem dla skóry, a w połączeniu ze słońcem może doprowadzić do zwiększonej produkcji sebum i tym samym do wysypu pryszczy, zaskórników i innych niedoskonałości, jednakże prawidłowo wykonywany wcale nie będzie wywoływać tych negatywnych efektów. Każda kobieta, która nawet na wakacjach chce się malować, musi po prostu dowiedzieć się, jakie kosmetyki na lato będą dla niej dobre. W tym tekście skupiamy się jedynie na kosmetykach kolorowych. Pielęgnacja to zupełnie inna sprawa, wymagająca bardziej szczegółowej charakterystyki.

Kosmetyki na okres letni

Podstawowym kosmetykiem do dziennego i wieczorowego makijażu jest oczywiście podkład. A to on jest jednocześnie kosmetykiem najcięższym. Potrafi poważnie zapchać skórę, zwłaszcza jeśli użyje się jego większej ilości, a następnie przez dłuższy czas będzie się przebywać na słońcu. Rozwiązanie? Ciężkie podkłady trzeba zastąpić po prostu tymi lżejszymi albo przerzucić się na kremy BB, które w ogóle nie zapychają skóry, a jedynie ją upiększają i zarazem pielęgnują. Inna, jeszcze nowocześniejsza alternatywa to natomiast krem CC. Często wzbogaca się go filtrem przeciwsłonecznym, ale mimo tego nie oznacza to, że przy jego stosowaniu można zrezygnować z używania dodatkowych filtrów, które latem są jednak niezbędne.

Co wybierać latem? Co stosować?

Kolorowe kosmetyki na lato zazwyczaj mają na tyle wysoką jakość i odpowiednią konsystencję, że potrafią utrzymać się na rzęsach, powiekach i brwiach przez dosłownie cały dzień – nawet ten najbardziej upalny i najbardziej słoneczny. Gorzej ze szminkami. Akurat one bardzo szybko się ścierają chociażby dlatego, że latem częściej sięga się po różnego rodzaju napoje, przez co usta mają ciągły kontakt ze szklankami i butelkami. Rozwiązanie? Klasyczna nawilżająca pomadka do ust o delikatnej barwie i owocowym zapachu. Do wakacyjnej aury mocne i matowe szminki nawet nie pasują, więc spokojnie można je sobie odpuścić.

Przykłady polecanych kosmetyków na lato znajdziemy na portalu znamiona.pl.