Rodzaje depilacji

Usuwanie owłosienia jest jedną z najbardziej pożądanych usług w salonach kosmetycznych, tradycyjnie przez kobiety, a w ostatnich latach coraz częściej także przez mężczyzn. Ze względu na to wysokie zapotrzebowanie, w sektorze opracowywane są bardziej efektywne i bezbolesne metody skutecznego usuwania włosów z każdej części ciała. W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych rodzajów depilacji. Jednak to, jaki rodzaj depilacji wybierzesz, będzie zależało od różnych aspektów, takich jak: rodzaj skóry, częstotliwość depilacji itp.

Rodzaje depilacji

1. Depilacja za pomocą maszynki

Jest to najczęściej stosowana, najszybsza i najłatwiejsza metoda usuwania włosów z każdej części ciała. Możesz to zrobić sama w domu. Ale maszynki mają tę wadę, że włosy nie są usuwanie z korzeniami, więc odrastają w krótkim okresie czasu.

2. Woskowanie

Jest to jedna z najbardziej tradycyjnych metod. Jest ona nadal używana ze względu na jej tańsze koszty i dlatego, że jest to długotrwała i szybka technika. Bardzo dobrze dopasowuje się do każdej części ciała. Jednak ten rodzaj depilacji staje się coraz mniej pożądany ze względu na nowsze, mniej bolesne i bardziej skuteczne techniki, które pojawiają się na rynku. Istnieje kilka rodzajów depilacji woskiem: na zimno, na gorąco lub na ciepło.

3. Depilacja kremem

Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, jej skuteczność jest raczej słaba, ponieważ włosy są golone, a nie wyrywane u nasady, więc odrastają w ciągu 2-3 dni. Zaletą jest to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie podrażnia skóry. Użycie jest bardzo proste: rozprowadzić krem na obszarze, który ma być depilowany, pozostawić na chwilę i usunąć go za pomocą szpatułki.

4. Depilacja przy użyciu maszynki elektrycznej

Maszynki elektryczne są bardzo popularnym sposobem usuwania włosów w domu, ponieważ są łatwe w użyciu, długotrwałe i szybkie. Ale z drugiej strony, jest to dość bolesne i maszynki mają tendencję do powodowania problemów z ropiejącymi włosami.

5. Laserowe usuwanie włosów

Jest to najbardziej popularny i pożądany rodzaj usuwania włosów w chwili obecnej. Jego główną zaletą jest jego skuteczność, ponieważ jest to ostateczny sposób usuwania włosów. Istnieje kilka rodzajów lasera w zależności od rodzaju włosów i skóry, ale wszystkie są równie skuteczne. Koszt jest wyższy, ale jego skuteczność i wyniki są niezrównane. Przeczytaj więcej o skuteczności laserowego usuwania włosów.

6. Depilacja światłem pulsacyjnym

To usuwanie włosów jest podobny do depilacji laserowej. Dodatkową zaletą jest to, że jest to skuteczny sposób dla wszystkich typów skóry (laser działa lepiej na ciemniejszą skórę).