Piękna skóra: jaka dieta może pomóc?

skora

Piękna skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety, często nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie pomagać z takimi problemami, jak przesuszanie się skóry czy skłonność do trądziku. Co można zrobić? Zmienić swą dietę i wspierać swą skórę od środka.

Jak pokonać trądzik?

Walka z trądzikiem wielu osobom spędza sen z powiek. Co robić, gdy nawet najlepsze kosmetyki nie pomagają w zlikwidowaniu problemu? Przede wszystkim wykluczyć ze swego menu produkty zbyt tłuste i wysokoprzetworzone. Dobre efekty przyniesie też rezygnacja ze słodyczy i dań typu fast food. Miejsce wyłączonych z menu produktów powinny zająć produkty z pełnych ziaren zbóż, będące wartościowym źródłem wielu ważnych dla zdrowej skóry witamin i minerałów. Zalecane są też rośliny strączkowe, znane jako rewelacyjne źródło błonnika. Dzięki błonnikowi można skuteczniej dbać o przewód pokarmowy i na bieżąco oczyszczać organizm ze szkodliwych dla zdrowia i urody toksyn. Efekt? Zdrowsza skóra, dla której trądzik przestanie być aż tak wielkim zagrożeniem.

Co jeść, gdy skóra jest zbyt sucha?

Zbyt sucha skóra jest jednym z najczęstszych problemów. Choć w aptekach i drogeriach nie brakuje specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji takiej cery, nie zawsze korzystanie z takich środków przynosi oczekiwane efekty. Jak zatem wspomóc skórę? Podstawa to wypijanie większej ilości płynów – głównie wody niegazowanej. Do diety, która ma wspierać suchą skórę, warto włączyć owoce i warzywa. I w nich znajduje się sporo płynów, choć ich najcenniejszym skarbem są te witaminy, dzięki którym sucha skóra jest skuteczniej chroniona przez procesem starzenia się.

Zalecane jest sięganie po te warzywa, w których znajduje się sporo witaminy A, mogącej chronić skórę przed rogowaceniem, oraz witaminy E, świetnie radzącej sobie z wolnymi rodnikami. W diecie na suchą skórę nie może zabraknąć też olejów roślinnych (najlepszym rozwiązaniem będzie tu olej rzepakowy lub lniany), zawierających spore ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Dla zbyt suchej skóry będą one cennym wsparciem, warto zatem uwzględnić ich obecność w swym menu.

Zdrowa dieta może pomagać nam w walce z licznymi chorobami, warto jednak pamiętać, że za pomocą odpowiednio dobranych produktów spożywczych możemy wspierać też swą skórę. Odpowiednie menu stanie się bezcennym wsparciem dla dobrych kosmetyków i sprawi, że skóra stanie się zdrowsza i piękniejsza.

Zapraszamy też na znamiona.pl, gdzie możesz uzyskać więcej informacji ze świata zdrowia i urody.