Jednym z niezaprzeczalnych atrybutów kobiecości od dawna są piękne włosy. Nieważne, czy decydujemy się na klasyczne, proste cięcie, modnego długiego boba, awangardowe pixie cut, a może cieniujemy je na całej długości – bujne, lśniące, gładkie i, przede wszystkim, zdrowe włosy, zawsze będą podnosiły naszą atrakcyjność i dodawały nam uroku oraz pewności siebie.
Dieta dla zdrowia włosów – sprawdź to
Jednak jak możemy zadbać o fryzurę tak, aby jak najdłużej cieszyć się jej blaskiem, a także jak sprawić, że włosy będą rosły piękne i mocne?
Nie każdy wie, że największy wpływ na to, jak wyglądają nasze kosmyki, ma to, co jemy. Odpowiednio zbilansowana, zróżnicowana dieta wpływa na nasz wygląd nie tylko w kwestii sylwetki – również nasze włosy, skóra i paznokcie mogą na tym dużo zyskać. Jak powinna wyglądać dieta, która zapewni nam wymarzone, gęste włosy i pomoże ograniczyć ich wypadanie? Przede wszystkim, co wydaje się być oczywiste, musi się ona opierać na warzywach, owocach i produktach zawierających pełne ziarna zbóż. Wybierajmy warzywa świeże, sezonowe, a poza sezonem sięgajmy po mrożonki – ta metoda przechowywania warzyw pozwala na zachowanie pełni ich wartości odżywczych bez utraty witamin, dzięki czemu nawet w samym środku zimy możemy cieszyć się pysznym zdrowiem na talerzu. Wybierajmy zwłaszcza rośliny zielone, takie jak szpinak, jarmuż, sałaty, seler naciowy, brukselkę, a przede wszystkim sięgajmy często po kiełki – są one prawdziwą bombą witamin i minerałów, a jednocześnie nie zawierają dużo kalorii, przez co możemy się nimi zajadać w dużych ilościach. Kiełki możemy kupić gotowe do spożycia w sklepie, albo spróbować wyhodować samodzielnie na kuchennym parapecie.
Dodatkowym wsparciem dla naszych włosów ze strony odżywiania będą produkty do zadań specjalnych, które pobudzają wzrost włosa. Do takich zaliczają się świeże drożdże, które pijemy po rozrobieniu ich w kubku wrzącej wody, siemię lniane zalane wodą lub sokiem owocowym, nasiona szałwii hiszpańskiej chia, a także herbaty ziołowe: skrzyp, pokrzywa i szałwia.
Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy korzystać z naturalnych sposobów przyspieszania wzrostu włosów, możemy sięgnąć na apteczną półkę i zdecydować się na któryś ze specjalnych specyfików witaminowych wspomagających. Wybierajmy te z ekstraktami z roślin, przede wszystkim skrzypu polnego i pokrzywy, a także z dodatkiem witamin z grupy B i wysoką zawartością biotyny.
Jeżeli mimo naszych starań i odpowiedniej diety nasze włosy pozostają kruche, łamliwe, wypadają i nie chcą rosnąć, pomyślmy o wizycie u lekarza i badaniach kontrolnych. Matowe, suche i pozbawione blasku włosy często bywają sygnałem, że z organizmem dzieje się coś złego, a tego nigdy nie powinniśmy lekceważyć.
źródło: beautie.pl – piękno i zdrowie to nasza pasja
Podobne posty
Czy świadoma pielęgnacja włosów kosztuje majątek?
5 zasad pielęgnacji skóry, które są często łamane
Praktyczne triki upiększające